Darwinove ceny

Najlepšie citáty, rozprávky, vtipy, sms priania, optické ilúzie, oznamká.

Fit-Life.sk - Športová výživa

V tejto podstránke sa nachádzajú Darwinove ceny, ktoré sa udeľujú za najhlúpejšiu smrť. Darwinova cena sa môže udeliť len mŕtvemu, alebo sterilizovanému človeku. Ako získať Darwinovu cenu? Darwinova cena má nasledovné pravidlá:

  • Neschopnosť reprodukcie – nominovaný sa musí zabiť alebo sterilizovať.
  • Naozaj výnimočné a neuveriteľné zlyhanie súdnosti – kandidátova hlúposť musí byť jedinečná, niektoré príliš bežne konané hlúposti (napr. hranie ruskej rulety, pričom výnimkou je ocenenie mladíka, ktorý túto hru hral s automatickou pištoľou; močenie na tretiu koľajnicu) sú z nominácií vylúčené.
  • Kandidát sa z genofondu musí odstrániť sám, svojou vlastnou hlúposťou.
  • Kandidát musí byť schopný jasného úsudku (cenu nemôžu dostať mentálne retardovaní, duševne chorí a deti do 16 rokov).
  • Pravdivosť – udalosť musí byť overená.

Oficiálna stránke Darwinových cien je: DarwinAwards.com.


Dôsledné vyšetrovanie

(1982, Texas) Dvaja maliari si z lešenia odstránili kolieska, pretože maľovali budovu, pri ktorej stenách sa začínal malý svah. Keď sa pokúšali lešenie premiestniť, táto kovová štruktúra sa dotkla transformátora. Boli na mieste mŕtvi. Udalosť sa dostala na prvé strany miestnych novín. Mesto bolo plné rečí o tom, ako sa udalosť stala, a či mesto musí uhradiť škodu. Mestskí funkcionári sa tak rozhodli udalosť vlastnoručne prešetriť. S entuziazmom navštívili miesto incidentu rozhodnutí dokonale zrekonštruovať priebeh udalosti. Na identickom mieste, ako dvaja nebohí maliari pred nimi, sa tak chopili lešenia a začali ho posúvať. Neskôr ich našli zabitých elektrickým prúdom.

Zomreli vlastnou vinou

KLADNO – Jedna z pomyselných Darwinových cien (podľa biológa Charlesa Darwina, autora teórie o prirodzenom výbere) sa ušla aj českým zlodejom, ktorí vlani v júli kradli železo z bývalej valcovne v Kladne. Keď sa partia podnikavcov pokúšala odmontovať železné nosníky, časť haly sa zrútila a privalila ju. Dvaja z nich pritom utrpeli smrteľné zranenia.

Práca redaktora môže byť naozaj extrémna

Počet bezdomovcov v Spojenom kráľovstve sa posudzuje ťažko. Konzervatívny odhad portálu crisis.org.uk prezrádza, že každú noc zaspáva bez strechy nad hlavou približne 2300 ľudí. S vidinou kariérneho postupu sa 26-ročný investigatívny reportér Lee Halpin rozhodol získať podrobnejšie informácie vydávaním sa za bezdomovca. Požičal si spací vak, odignoroval obavy priateľov a rodiny a sám vyrazil do ulíc. „Budem spať v drsných podmienkach, žobrať aby som mal na jedlo a stýkať sa s čo možno najväčším počtom ľudí bez domova, ako to bude možné,“ povedal Lee a tri dni na to zmrzol v opustenom hostely.

Inovatívny zlodej

(1990, Austrália) 34-ročný zlodej sa rozhodol ukradnúť motor zo starého nákladiaka. Na zodvihnutie motora takej veľkosti, aký sa nachádzal v nákladiaku, obvykle treba prinajmenšom troch statných chlapov. Alebo použitie žeriavu, ktorý by ho zodvihol zhora. Nádejný zlodej sa ale snažil byť inovatívny. Vliezol pod auto a začal uvoľňovať skrutky. Zrazu sa blok motora odlomil. Pristál na zlodejovej tvári, okamžite ho zabil. Policajti ráno podľa veľkej mláky zo zvratkov pod blízkym kríkom usúdili, že mal minimálne jedného komplica. Majiteľ auta sa neskôr vyjadril, že ho plánoval zošrotovať. „Ak by sa ma opýtal, pokojne by som mu ho daroval,“ povedal na margo udalosti.

Spadli na cestu?

KOLUMBIA – Ďalšiu cenu udelili mužovi a žene z Južnej Karolíny, ktorých našli nahých a v bezvedomí na ceste. Po prevoze do nemocnice pár zomrel. Úrady dodnes nevedia, čo sa stalo. Neexistujú žiadni svedkovia ani havarované auto. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že pár spadol pri milovaní zo strechy neďalekej budovy, kde našli dôkladne poskladané šatstvo.

Zváranie a nádrž plná horľavín nejdú dokopy

Život brazílskeho mechanika vyhasol pri výbuchu cisterny. Podľa vojenskej polície na ulici parkovalo vozidlo používané na prepravu pohonných hmôt. V čase, keď v hornej časti nádrže Sergio Rosa Ali (49) vykonával opravy pomocou zváracieho prístroja, nastala explózia. Telo obete odhodilo asi 300 metrov od miesta výbuchu. Detonácia tiež poškodila výklady blízkych obchodov a parkujúce vozidlo. K nehode boli privolaní hasiči a záchranári, ale robotníkovi už nedokázali pomôcť.

Neopatrný policajt

(1993, Illinois) Policajt sa snažil ďalšiemu strážnikovi ukázať, ako sa iný policajt týždeň dozadu nedopatrením zabil. Pri snahe predviesť mu, ako sa táto nešťastná udalosť stala, tento veterán zabudol nato, že jeho Magnum zostal nabitý. A postrelil sa do brucha. To ho ale nezabilo. Zomrel pri dopravnej nehode keď sa snažil sám seba doviesť do nemocnice.

Kameraman, ktorý sa pokúšal lietať

(1987. Severná Karolína) Ivan bol skúsený parašutista s viac ako 800 zoskokmi. Jedného dňa sa rozhodol nahrať súkromnú lekciu parašutistického inštruktora pre jediného klienta. Pripevnil si videokameru na helmu a podporné batérie a ďalšie zariadenia umiestnil do ťažkej kapsy, ktorú mal na chrbte. V lietadle inštruktor viedol entuziastického nováčika prípravami na skok a Ivan priebeh lekcie dôsledne zaznamenával. Jeho sústredenie pokračovalo aj po zoskoku. Videozáznam ukazuje najprv voľný pád inštruktora s jeho klientom a potom otvorenie ich padákov. Vidieť, ako Ivan šmátra po vlastnom poistnom lanku. Ale nenachádza ho. Žiadne poistné lanko padáka, žiaden padák. Keď si to Ivan uvedomil, vidieť, ako panicky máva rukami zhora nadol. A potom triafa zem. Ostatní z tímu si nevšimli, že na sebe nemal padák údajne preto, že za padák považovali kapsu s vybavením videorekordéra, ktorú mal svojom na chrbte.

Neuskočil

SPRINGFIELD – Do zoznamu ocenených sa dostali aj dvaja mladíci z amerického štátu Illinois. Muži, ktorí sa očividne veľmi nudili, si vymysleli nezmyselnú zábavku – súťažili, ktorý z nich má lepšie reflexy, a to tak, že na poslednú chvíľu uskakovali pred prichádzajúcim rýchlikom. Súťaž trvala až dovtedy, kým sa jednému z mužov nepodarilo zavčasu trať opustiť.

Tanec na nádrži

DENVER – Ďalší kuriózny a zároveň tragický príbeh sa stal skupine tínedžerov v americkom štáte Colorado. Chlapci popíjali a fajčili marihuanu a v jednej chvíli sa rozhodli vyskočiť a vyblázniť sa na poloprázdnej nádrži na pohonné hmoty. Chlapci pritom stále fajčili. Keď ich dupanie spôsobilo únik pary, došlo k výbuchu, ktorý dvaja mladíci neprežili.

Bizarné stopovanie s fatálnymi následkami

V stredu 17. júla došlo na ceste v Seelow (Nemecko) k smrteľnej nehode, pri ktorej prišli o život 25-ročná Poľka a 30-ročný Poliak. Ich priateľ z miesta nehody v šoku utiekol a následne ho vypočúvali. Trojica sa snažila vrátiť zo Seelow do Poľska. Niekoľko hodín neúspešne stopovali, keď prišli s nápadom ľahnúť si doprostred vozovky, aby im niekto s istotou zastavil. Krátko po 22. hodine sa na ceste zjavil Citroen C8, ktorý však dvojicu „neočakávane“ zrazil.

Dráždiť bobra sa nevypláca

Bieloruského rybára zabil bobor. Muž bol na výlete s dvomi priateľmi pri Šestakovskom jazere, keď zviera zazreli pri ceste. Zastal, aby si ho mohol odfotografovať, podráždený bobor ale zaútočil a muža pohrýzol do stehna. Kamaráti sa snažili zastaviť krvácanie z rany, ale nakoľko došlo k preseknutiu hlavnej tepny, nešťastník zomrel. K podobným útokom bobrov dochádza podľa expertov zriedkavo a jedince, ktoré sa neboja priblížiť k ľudom, majú zvyčajne besnotu.

Raketový pohon

(1995, Arizona) Bývalý seržant Air Force si zaobstaral raketu používanú na to, aby pomohála štartovať ťažkým vojenským transportným lietadlám z krátkych letísk. V arizonskej púšti našiel dlhú priamu cestu, pripevnil raketu na svoje takmer tridsaťročné auto, a naskočil doň. Naštartoval a v najvyššej rýchlosti spustil svoj raketový vylepšovák. Podľa rekonštrukcie udalostí potom, ako sa mu roztavili brzdy a vybuchli kolesá, sa auto vznieslo do výšky 40 metrov. Kráter, ktorý po dopade do skál vytvorilo, mal hĺbku takmer meter. Z vodiča sa zachovali kúsky kostí, zubov a vlasov. V úlomkoch trosiek, ktoré boli zrejme volantom, sa našli jeho nechty.
(Hoci ide o jeden z najpopulárnejších príbehov Darwinových cien, ukázalo sa, že táto udalosť sa v skutočnosti neodohrala.)

Skočil k medveďom

BELEHRAD – Darwinovu cenu získal i 23-ročný Srb, ktorého telo našli vo výbehu pre medvede belehradskej zoo. Stalo sa tak po víkendových pivných slávnostiach. Telo ležalo v kúte, kde medvede dostávali jedlo. Šelmy si svoju korisť pred ošetrovateľmi zúrivo bránili. „Muž bol opitý alebo sfetovaný. Len idiot môže skočiť do medvedieho výbehu,“ povedal vtedy riaditeľ zoo Vuk Bojovič.

Smrť v šachte

MEXIKO – Čestné miesto v rebríčku sa ušlo aj Američanke Jessice (24), ktorá si v hotelovej telocvični v Mexiku zlepšovala kondíciu. Náhle jej napadlo, že potrebuje niečo z nižšieho poschodia, no nechcelo sa jej tam ísť. Rozhodla sa preto použiť otvorenú šachtu technického výťahu, aby zavolala na svojho priateľa. Nevšimla si však, že v tej chvíli prichádza zhora výťah.

Najlepšie Darwinove ceny 2015, 2016,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najlepší z najlepších!

Powered by Live Score & Live Score App