Najlepšie rozprávky na čítanie

Na čítanie

Najlepšie citáty, rozprávky, vtipy, sms priania, optické ilúzie, oznamká.

Fit-Life.sk - Športová výživa

Najlepšie rozprávky na čítanie pre deti

Janko Fazuľa

Najlepšie rozprávky na čítanie - Janko Fazuľa
Na kraji dediny bývala chudobná rodina. Otec postavil neveľkú chalúpku a obrábal role. Žili v chudobe, ale boli spokojní a šťastní.
Chcem prečítať celú rozprávku

Aladinova čarovná lampa

Najlepšie rozprávky na čítanie - Aladinova čarovná lampa
V ďalekom cisárstve býval chudobný chlapec. Volal sa Aladin. Rád chodieval s matkou na jarmok, lebo sa tam odohrávalo veľa zaujímavých príhod a chlapec mohol spoznávať nových ľudí.
Chcem prečítať celú rozprávku

Alica v krajine zázrakov

Najlepšie rozprávky na čítanie - Alica v krajine zázrakov
Znudená Alica pri sestre nemala nič na práci a tak vstala, aby natrhala zopár kvetov. Náhle zazrela zvláštneho bieleho králika.
Chcem prečítať celú rozprávku

Brémski muzikanti

Najlepšie rozprávky na čítanie - Brémski muzikanti
Kedysi dávno žil jeden somár, ktorý odmalička slúžil verne bohatému gazdovi. Keď zostarol, už nevládal nosiť ťažké vrecia a ťahať voz. Ba aj koše s perím, ktoré gazdiná predávala na trhu, mu boli priťažké. Vedel, že jeho majiteľ uvažuje o tom, ako sa zbaviť zvieraťa, z ktorého už nemá nijaký úžitok.
Chcem prečítať celú rozprávku

Budkáčik a Dubkáčik

Najlepšie rozprávky na čítanie - Budkáčik a Dubkáčik
Hora horičizná, v hore horáreň a v horárni storočný horár mieša kašu. Z chalupy nevychodí, lebo nevládze, zajaca nezastrelí, lebo nevidí, už dávno, dávno oslabol mu zrak. A keď inšie nevie, aspoň kašu varí, o tom húta, že má staroby dosť a synov iba dvoch, ale ani tých niet doma, išli na jarmok kupovať nové baranice.
Chcem prečítať celú rozprávku

Čert slúži

Najlepšie rozprávky na čítanie - Čert slúži
Jeden chudobný rubár vybral sa do hory s posledným kúskom chleba, ktorý si v plátennej kapsičke niesol. Keď do hory prišiel, kapsičku zavesil na haluz a dal sa do roboty.
Chcem prečítať celú rozprávku

Čert a Káča

Najlepšie rozprávky na čítanie - Čert a Káča
V jednej dedinke žila stará dievka, ktorú volali Káčou. Mala chalúpku, záhradu a k tomu ešte zopár zlatiek, no hoci by bola v zlate sedela, nebol by si ju vzal ani ten najchudobnejší čeľadník, pretože bola zlá ako čert a papuľnatá.
Chcem prečítať celú rozprávku

Cisárove nové šaty

Najlepšie rozprávky na čítanie - Cisárove nové šaty
Dávno-pradávno žil na svete cisár, a ten sa tak rád parádil, že na drahé šaty utrácal všetky peniaze. Na jeho kráľovskom dvore sa neprestajne konali všelijaké oslavy, hostiny, rád mal aj slávnostné sprievody a každý deň chodil do divadla, len aby sa pred svetom mohol ukázať v nových šatách.
Chcem prečítať celú rozprávku

Divotvorný lovec

Najlepšie rozprávky na čítanie - Divotvorný lovec
V hlbokej doline býval starý lovec, ktorý sa jedine divinou živil. Neďaleko svojho domku mal jazero, po ktorom sa na plťke vozieval,a kde čo zbadal, všetko ulovil.
Chcem prečítať celú rozprávku

Dlhý, Široký a Bystrozraký

Najlepšie rozprávky na čítanie - Dlhý, Široký a Bystrozraký
Jeden princ sa raz zaľúbil do princeznej, ktorú väznil zlý čarodejník. Princ chcel princeznú vyslobodiť. Pomáhali mu pritom traja kamaráti: Dlhý, Široký a Bystrozraký. Prvý sa vedel naťahovať, druhý nafukovať a tretí videl veľmi ďaleko. Oči však mal zaviazané, lebo na čo sa zadíval, to nimi spálil.
Chcem prečítať celú rozprávku

Gulliver u Liliputánov

Najlepšie rozprávky na čítanie - Gulliver u Liliputánov
Cesta sa začala sľubne. Niekoľko mesiacov unášal loď po Južnom oceáne priaznivý vietor. Ale po tom, čo kapitán zmenil kurz a zamieril do Východnej Indie, zastihla Antilopu búrka. Silné poryvy vetra strhli loď a hnali ju na skaly. Námorníci ostali úplne bezmocní, nedokázali nič urobiť, aby Antilopu zachránili. Loď narazila na skaly a rozbila sa.
Chcem prečítať celú rozprávku

Gulliver u obrov

Najlepšie rozprávky na čítanie - Gulliver u obrov
Gulliver nepobudol dlho doma. Jeho žena a deti boli šťastní–prešťastní, že je s nimi a nechceli, aby ich zase opustil. Ale on, samotnou prírodou a osudom predurčený viesť činorodý a rušný život, opustil svoju vlasť a znova sa vydal na more.
Chcem prečítať celú rozprávku

Gulliver v krajine koní

Najlepšie rozprávky na čítanie - Gulliver v krajine koní
Po návrate z Japonska strávil Gulliver so ženou a s deťmi asi päť mesiacov. Avšak cestovateľská vášeň ho neopustila. Keď mu navrhli, aby sa stal kapitánom na dobrej kupeckej lodi, jednoducho nedokázal odmietnuť.
Chcem prečítať celú rozprávku

Iľja Muromec

Najlepšie rozprávky na čítanie - Iľja Muromec
Prišiel raz Iľja Muromec do temných lesov neďaleko Brianska a zbadá pred sebou čosi nevídané: vedľa seba stojí deväť mohutných dubov, čo vrcholcami nebeské oblaky podopierajú. Všade vôkol pusto, nikde ani vtáčika-letáčika, všetko živé z týchto strašných miest zutekalo pred zloduchom, čo má milé, vôbec nie zbojnícke meno Slávik.
Chcem prečítať celú rozprávku

Janko Hraško

Najlepšie rozprávky na čítanie - Janko Hraško
Ešte sa len Janko Hraško narodil, už sa mu na svete zapáčilo, ale jeho mamka lamentovala:
Chcem prečítať celú rozprávku

Kováčova dcéra

Najlepšie rozprávky na čítanie - Kováčova dcéra
Žil raz chudobný kováč, taký chudobný, akého viac na svete nebolo. I kladivo mal iba z dreva. A čože kováč s dreveným kladivom môže zarobiť?
Chcem prečítať celú rozprávku

Lietajúce čižmy

Najlepšie rozprávky na čítanie - Lietajúce čižmy
Za starých čias, keď panovala tá veľká drahota, žili ľudia v takej biede, že ani deťom nebolo čo do úst dať. No a vtedy býval ďaleko v horách uhliar so ženou a siedmimi deťmi. To málo, čo bolo v komôrke a chlieviku, už dávno vyjedli.
Chcem prečítať celú rozprávku

O troch grošoch

Najlepšie rozprávky na čítanie - O troch grošoch
Kopal raz jeden chudobný človek pri hradskej ceste priekopy. A neviem, ako sa stalo, ako nie, dosť na tom, že sám kráľ voľaraz šiel po tej ceste a opýtal sa chudobného človeka:
Chcem prečítať celú rozprávku

O troch prasiatkach

Najlepšie rozprávky na čítanie - O troch prasiatkach
Žili raz tri prasiatka, ktoré bývali v lese. Vlk trávil celý deň tým, že ich sledoval, pretože ich chcel zjesť!
Chcem prečítať celú rozprávku

O zlatej priadke

Najlepšie rozprávky na čítanie - O zlatej priadke
Za dávnych čias žila jedna macocha a mala dve dcéry, vlastnú a pastorkyňu. Mohli si všetky tri spokojne nažívať, keby macochina dievka nebola lenivá až strach.
Chcem prečítať celú rozprávku

Pinocchio

Najlepšie rozprávky na čítanie - Pinocchio
Kedysi dávno žil stolár, ktorý sa volal Geppetto. Pretože nemal nijaké deti, rozhodol sa, že si urobí krásnu bábku.
Chcem prečítať celú rozprávku

Popolvár – Hnusná tvár

Najlepšie rozprávky na čítanie - Popolvár – Hnusná tvár
Jeden otec mal troch synov, už dosť vyrastených. Dvaja starší sa jednostaj fintili, až tak za nimi hvižďalo. A ten najmladší, hniliak zaváľaný, ufúľaný, ten sa len na peci a v popole váľal. Preto ho inak ani nenazvali, len Popolvár – Hnusná tvár.
Chcem prečítať celú rozprávku

Púčik-strúčik

Najlepšie rozprávky na čítanie - Púčik-strúčik
Žila raz kráľovná, čo mala sedemdesiatsedem záhrad, všetky plné ruží, a jednako kade chodila, tade plakala, ruže slzami polievala, lebo ju trýznil veľký smútok. Nemala ani jedinej dcéry, s ktorou by sa potešila.
Chcem prečítať celú rozprávku

Snehová kráľovná

Najlepšie rozprávky na čítanie - Snehová kráľovná
Kedysi dávno, keď bol diabol ešte veľmi mladý a namyslený, urobil si čarovné zrkadlo. Čokoľvek pekné sa odrazilo v jeho skle, hneď sa stalo škaredé a zlé a, naopak, všetko zlé sa stávalo pekným.
Chcem prečítať celú rozprávku

Snehulienka a sedem trpaslíkov

Najlepšie rozprávky na čítanie - Snehulienka a sedem trpaslíkov
Zlá macocha vyhnala Snehulienku do lesa. Tá v ňom smutná dlho blúdila, až unavená prišla k malej chalúpke. Zaklopala, ale dnu bolo ticho. Vošla teda.
Chcem prečítať celú rozprávku

Tri holúbky

Najlepšie rozprávky na čítanie - Tri holúbky
Bola raz jedna sirota. Nuž veru sirota, lebo okrem otca nemala už nikoho na svete. A viete, dievča, hoci má aj dobrého otca, predsa je bez matky len sirota.
Chcem prečítať celú rozprávku

Tri prasiatka

Najlepšie rozprávky na čítanie - Tri prasiatka
Boli raz tri prasiatka. Kvik, Pig a Chroch. Keď vyrástli, vybehli z chlieva a poď ho k lesu. Tam uvideli nádhernú lúku. – Tu si postavíme domčeky, – riekol Kvik. A začal zbierať suché konáre. Pig a Chroch išli ďalej.
Chcem prečítať celú rozprávku

Trojruža

Najlepšie rozprávky na čítanie - Trojruža
Istý bohatý kupec vyberal sa na tovar do ďalekých-preďalekých krajín, až hen za more. “Deti moje drahé, čo vám každej doniesť mám? Vravte, vyberte si každá pre seba!” hovoril svojim trom dcéram, keď už bol hotový so všetkým na cesty.
Chcem prečítať celú rozprávku

Zlatoparohý jeleň

Najlepšie rozprávky na čítanie - Zlatoparohý jeleň
Na pustatine neďaleko hôr žila stará pani, ktorá mala jedného syna. Ten chodieval na poľovačku. Zakaždým, keď sa vracal na svojom vranom koníkovi, vyšla mu matka naproti, radostne ho privítala a zaviedla domov.
Chcem prečítať celú rozprávku

Zlatovláska

Najlepšie rozprávky na čítanie - Zlatovláska
V bielej murovanej chalúpke žili raz manželia. Neboli ani chudobní, ani bohatí, ale boli veľmi šťastní. Žena a muž sa zahŕňali veľkou láskou. Jeden by urobil pre druhého všetko.
Chcem prečítať celú rozprávku

2 thoughts on “Na čítanie”

  1. Taky bych nic neničil – i ten meč Damoklův, jak říká pan Mudra, je lepší než nic. Navíc také nesmíme zapomenout na budoucí historiky, kteří se tÄ›mito spisky dokáží probrat již bez afektu – jako to nyní dokážeme my s listinami TÅ™etí říše.

  2. After seeing the episode, seems like Ms. Thang was a little to DIVA for the show.She is not in charge of setting up challenges, it isn’t her money on the line.If I were a contestant, I would have felt cheated by her decision to teach me a routine in 8 hours.Not supporting the way he went about it, but she was pushing the envelope a few times. And she pushed through quite a few busters like the church boy, he’s terrible!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najlepší z najlepších!

Powered by Live Score & Live Score App