Rexík a stratené dievčatko

Najlepšie citáty, rozprávky, vtipy, sms priania, optické ilúzie, oznamká.

Fit-Life.sk - Športová výživa

V jednom malom lesíku, pri kraji lesnej cestičky žila v chalúpke jedna rodinka. Neboli bohatí, ale zato veľmi šťastní a najväčším šťastím v chalúpke bolo malé dievčatko Rebeka. Rebeka veľmi rada pomáhala zvieratkám, ale bohužiaľ mala aj jednu zlú vlastnosť – keď sa venovala tomu čo má rada, všetko navôkol zrazu prestalo existovať a vôbec si nedávala pozor.

V to ráno napadol sneh. Rebeka sa už nemohla dočkať kedy ju maminka pustí von. Mala na pláne zájsť do lesíka a postaviť tam veľkého snehuliaka.

– Tak už teda choď – smiala sa maminka keď Rebeka dojedla raňajky, ale nezabudni sa včas vrátiť domov, za tmy v takejto zime cestu domov ťažko nájdeš!

Rebeka dala mamine pusu a rýchlo vybehla von. Zašla do lesíka, našla si pokojné miestečko a tam začala stavať snehuliaka, keď tu z kríkov vybehla srnka.

– Aká je nádherná! – zvolala Rebeka a rozbehla sa za srnkou. Vôbec si neuvedomila kam beží, srnka sa jej skrývala za stromy a Rebeka ju hľadala. To, že sa už začalo stmievať si vôbec nevšimla.

V tom čase išiel cez les Rexík. Bol na návšteve u svojej kamarátky a teraz sa vracal domov. Zastavil sa, aby si na chvíľu oddýchol, keď sa mu zrazu pred nosom vynorila srnka a za ňou malé dievčatko.

– Čo tu robíš? Nebojíš sa že sa stratíš? Kde máš svojich rodičov? – spýtal sa keď uvidel Rebeku.

Rebeka sa zrazu zastavila a pozrela sa navôkol. Zľakla sa, keď si uvedomila, že nevie kde je. – Ja, ja som hľadala srnku, nedala som si pozor a asi som sa stratila – priznala sa Rexíkovi.

– Veľmi sa bojím! – zaplakala, pretože obloha sa už stmievala a ona chcela byť o tomto čase už doma.

– Neboj sa, pomôžem ti nájsť správnu cestu. Mám veľa lesných kamarátov, ktorí určite poznajú cestu k tebe domov – upokojoval ju Rexik. – Podaj mi ruku a poď!

Rexík viedol Rebeku cez zasneženú cestičku k jednému vysokému a širokému zasneženému stromu. Tam sa zastavili a Rexík pustil Rebekinu ruku.

– Lily? Si tu? – Zaklopal na strom. – Nespi!

Zo stromu vybehla krásna veverička, očká mala unavené, akoby sa práve prebudila. Nahnevane sa pozrela na Rexíka a pretrela si oči.

– Rexík! Ja spím! Celý čas som zbierala oriešky, som unavená! – ozvala sa vyčítavo.

– Prepáč, ale som si istý že ti to neublíži. V poslednom čase spíš stále a na mňa už skoro nemáš čas! – povedal jej Rexík a usmiato pozeral, ako sa Lily rozčertila.

– To preto lebo mám veľa práce a potom som unavená! – začala zametať sneh zo stromu svojím dlhým chvostom, na kmeni sa ukázalo krivo, narýchlo naškrabané NERUŠIŤ.

– Tak sa už toľko nepaprč! – smial sa Rexík. – Toto dievčatko sa stratilo a už je príliš neskoro. Prosím pomôž mi nájsť cestu k nej domov.

Lily okamžite zmenila výraz tváre, pozrela sa na uplakanú Rebeku a povzbudzujúco sa na ňu usmiala.

– Viem kde bývaš. To ste mali povedať skôr, že potrebujete nájsť cestu domov. Veľmi rada vám pomôžem. Myslela som, že ma Rexík prišiel zavolať von sa hrať. Tak už neplač! – vyskočila Rebeke na plece a pošteklila ju do uška. Rebeka sa usmiala.

Zrazu od nej Lily vyskočila na vysoký konár.

– Nasledujte ma, priatelia! – zvolala odvážne a rozbehla sa po konárikoch. Rexík chytil Rebeku za ruku a spoločne utekali za rýchlou, skákajúcou veveričkou. Utekali cez les a v čerstvo napadanom snehu urobili prvé stopy. Po chvíli ich Lily rázne zastavila.

– Počkať! To je tvoja maminka, pozri ako zúfalo ťa hľadá! – zašepkala. Rebeka spoznala svoju maminku a rozbehla sa jej šťastná do náručia. Rebekina maminka mala obrovskú radosť. Nevedela ako sa poďakovať Rexíkovi a Lily za to, že pomohli Rebeke nájsť správnu cestu domov. Vďačne ich pozvala k sebe na večeru, ale Rexík odmietol.

– Ďakujem, ale už je neskoro. Musím ponáhľať k sebe domov a ešte chcem odprevadiť Lily. Stačí, keď mi Rebeka sľúbi, že nabudúce si dá pozor a nebude taká nepozorná – usmial sa.

Rebeka ho objala – sľubujem! Ale ty mi musíš slúbiť, že zajtra sa spolu pôjdeme hrať! Prosím.

Rexík jej to sľúbil a tak získal svojho ďalšieho kamaráta. Veselo odišiel spolu s Lily domov a rozmýšľal aké dobrodružstvá ho čakajú zajtra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najlepší z najlepších!

Powered by Live Score & Live Score App